חיפוש

3 טיפולי שיניים שלא הכרתם

טיפולי שיניים המוכרים לנו הם הטיפולים הרגילים הקונבנציונליים בהם מוכרים לנו חלק מהטיפולים. כאן בכתבה נסביר את מה שחשוב לדעת לפני בחירת טיפולי שיניים וניתן הצצה לסוגי טיפולי שיניים קיימים.

 

מה חשוב לדעת לפני בחירת טיפולי שיניים?

לכל רופא שיניים, שיטת טיפול משלו. אם אתם מעוניינים בשיטת טיפול מסוימת, בררו מי הרופא המומלץ בתחום. לאחר מכן, בררו אצל חברים על רופא מומלץ בתחום שמקבל מטופלים בסביבת המגורים שלכם. אם אתם גרים ברעננה, חפשו רופא שיניים ברעננה וכן הלאה. אין לכם סיבה להרחיק לצפון בשביל טיפולי שיניים מתמשכים.

 

לאחר שקיבלתם המלצות, בררו על הרופא המומלץ, כנסו לאתר שלו ואולי אפילו למרפאה. בדקו אם הוא עונה לציפיות שלכם. אל תהססו לשאול שאלות ולחקור על שיטת הטיפול שלו. כמובן שלא כדאי להתפשר על מקצועיות. אך חשוב לדעת שזה לא הכל בבחירת רופא שיניים טוב. חשוב שיהיה חיבור בין הרופא המטפל למטופל עצמו. אל תזלזלו באינטואיציה שלכם.

 

שיטות טיפול ברפואת שיניים

כאמור, קיימות שיטות טיפול רבות. כאן נסקור בקצרה חלק משיטות הטיפול שכדאי שתכירו.

 

טיפול שיניים בהרדמה כללית

הרבה פעמים עולה הצורך בהרדמה כללית בעת טיפול שיניים. זה קורה בעיקר בטיפולי שיניים לילדים או לאנשים בעלי מוגבלות מסוימת המונעת מהם לקבל את הטיפול בהרדמה מקומית. בנוסף, הרדמה כללית נצרכת הרבה פעמים בטיפולים לאנשים המפתחים עמידות לחומרי הרדמה.

 

לפעמים אופציה זו תהיה עדיפה גם בטיפולי שיניים מרוכזים למבוגרים המתבצעים ביום אחד. במקום במטופל יתחיל סדרת טיפולים, הוא נערך לטיפול אחד ארוך. בטיפול משקמים לו את הפה ולאחר מכן ניתן לומר שהוא בן אדם חדש…

 

טיפול שיניים בצמחים

כשמדובר בכאב שיניים שלא נובע ממקור בעייתי שעלול להחמיר, מצחי מרפא עשויים להקל על המטופל. טיפול בצמחים ידוע כמאלחש מקומי ומרגיע את המערכת העצבית. כמובן שלא יהיה נכון לפנות ישירות אל טיפול זה ולהימנע מהגעה אל רופא שיניים קונבנציונלי שיפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

צמחים שונים ידועים כבעלי השפעה מרגיעה על מערכת העצבים והם גם לא מזיקים בשימוש חופשי. נציין כאן את המוכרים שבהם: ציפורן, קמומיל, מנטה וכורכום.

 

טיפול שיניים הוליסטי

טיפול זה הוא טיפול שונה מהטיפולים המוכרים לנו. הוא עושה שימוש ניכר בשמנים אתריים כמו שמן ציפורן, להרגעת הכאב. על פי שיטה זו הטיפול הוא לא רק בשיניים אלא בכל מערכות הגוף. שיטה זו טוענת שבריאות השיניים מושפעת באופן ישיר מתפקוד כל איבר בגוף. לכן הטיפול נעשה בצורה הוליסטית כוללנית. לשיטה זו קיימים תומכים ומתנגדים רבים…

 

לסיכום

שיטות טיפול שונות קיימות בכל תחום כמו ברפואת השיניים. שיטת הטיפול הנפוצה היא השיטה הקונבנציונלית המוכיחה יעילות ופתרון הביעה לצמיתות. כאן בכתבה סיכמנו שיטות טיפול שונות שאולי לא הכרתם.

שיניים

באותו נושא
שן מתפוררת
3 טיפולי שיניים שלא הכרתם

טיפולי שיניים המוכרים לנו הם הטיפולים הרגילים הקונבנציונליים בהם מוכרים לנו חלק מהטיפולים. כאן בכתבה נסביר את מה שחשוב לדעת לפני בחירת טיפולי שיניים וניתן

קרא עוד »
שתלים
מה חדש בתחום השתלות השיניים?

למרות השיפורים המשמעותיים בעולם רפואת השיניים, עדיין ישנם מי שסובלים מאובדן שיניים – בעיקר עקב עששת, מחלות חניכיים או פציעות. במשך שנים אפשרויות הטיפול היחידות

קרא עוד »