חיפוש

ניתוח השתלת שיניים: מדריך שלב אחר שלב להליך

ניתוח השתלת שיניים הוא דוגמה מצוינת להתקדמות האדירה של עולם הטיפול בשיניים. אם מי מכם זוכר את סבא וסבתא מהדקים שפתיים ללא שיניים, או את בני דור ההורים מתקינים מערכות של שיניים תותבות, שלא תמיד אפשרו אכילה ודיבור בנוחות וביעילות – אנחנו כבר לא שם.  את הפתרונות החלקיים והבעייתיים, מחליפה כעת האפשרות הכירורגית. ניתוחי השתלות שיניים זמינים היום לכולנו.  בואו ננתח את הניתוח הזה שלב אחר שלב

 

ייעוץ

הייעוץ הוא השלב הראשוני אבל הוא גם שלב משמעותי וחשוב. הליכים של השתלות שיניים מתאימים לרוב המוחלט של האנשים אבל לא כל האנשים מתאימים להם. חשוב לשמוע על התהליך העתידי ולהבין בדיוק מה מתוכנן, מה המחיר של התהליך כולו, מה צפוי להיות משך ההחלמה וכל שאלה חשובה אחרת.

 

בדיקות והכנות

ישנן בדיקות מקדימות להליך השתלת שיניים וחשוב לדעת שסקירה מקיפה של חלל הפה שהיא חלק מהבדיקות המקדימות, מאפשרת מיפוי תלת ממדי של מערכת הלסת כולה ולהתאים לה את השתלים והכתרים באופן מדויק ומחושב. בשלב זה גם בוחרים האם לערוך את השלב הכירורגי בהרדמה כללית או בהרדמה מלאה. למי שבוחר באפשרות ההרדמה הכללית – ייערכו גם בדיקות הקשורות להרדמה עצמה.

 

ניתוח השתלת שיניים

בזמן הניתוח, הרופאים המנתחים יבצעו את ההליך שנקבע מראש ותוכנן באופן מדוקדק בעזרת מערכות ייעודיות. ההליך עצמו כולל החדרה של שתלים עשויים ממתכת בשם טיטניום אל תוך הלסת כדי ליצור מערכת יציבה וחזקה, עליה ניתן יהיה לבנות את מערכת השיניים.

 

החלמה

שלב ההחלמה מניתוח ההשתלה אורך מספר חודשים, בדרך כלל, כחצי שנה. חשוב לשמור מאוד על כל הכללים שקיבלתם לאחר הניתוח, כדי להבטיח החלמה קלה ומהירה, הקלטות טובה ויציבה של השתלים. ישנן שיטות מתקדמות שמשפרות את יכולת ההחלמה של הגוף ומזרזות אותה.

 

בניית הכתרים

שלב בניית הכתרים הוא השלב החשוב והמרגש ביותר בתהליך כולו. בסופו של התהליך, שאורך בין פגישה אחת לעשר פגישות, בהתחשב במורכבות ההליך ובאיכות ההחלמה, הפה מוכן לחיוך רחב, ללעיסה נמרצת ולשיפור אדיר באיכות החיים.

 

תחזוקת השיניים החדשות

עבור הרוב המוחלט של מושתלי השיניים, זהו השלב ליהנות מהשיניים החדשות, לחייך אל העולם וליהנות מההשקעה הרבה בתוצאה המוצלחת. במקרים מסוימים יהיה צורך להיפגש עם הצוות פעמים נוספות כדי לבצע התאמות, איזונים ושינויים נדרשים בשיניים כדי להבטיח שיהיו יעילות, יפות וגם נוחות, ממש כמו חיוך טבעי.

חשוב מאוד לפקוד את רופא השיניים המומחה לביקורת על השתלים וכמובן, לא להזניח את הטיפול בשיניים, כי הן חלק מכם עכשיו וחשוב להקפיד לצחצח שיניים, להשתמש בעזרים דנטליים נוספים וגם לבקר פעמיים בשנה אצל השיננית, כדי להבטיח את בריאות השתלים.

השתלות שיניים

באותו נושא
רפואת שיניים, טיפולים.
3 טיפולי שיניים שלא הכרתם

טיפולי שיניים המוכרים לנו הם הטיפולים הרגילים הקונבנציונליים בהם מוכרים לנו חלק מהטיפולים. כאן בכתבה נסביר את מה שחשוב לדעת לפני בחירת טיפולי שיניים וניתן

קרא עוד »
שן מתפוררת
3 טיפולי שיניים שלא הכרתם

טיפולי שיניים המוכרים לנו הם הטיפולים הרגילים הקונבנציונליים בהם מוכרים לנו חלק מהטיפולים. כאן בכתבה נסביר את מה שחשוב לדעת לפני בחירת טיפולי שיניים וניתן

קרא עוד »
שתלים
מה חדש בתחום השתלות השיניים?

למרות השיפורים המשמעותיים בעולם רפואת השיניים, עדיין ישנם מי שסובלים מאובדן שיניים – בעיקר עקב עששת, מחלות חניכיים או פציעות. במשך שנים אפשרויות הטיפול היחידות

קרא עוד »