5 טיפולי השיניים החשובים ביותר שחובה לעשות

מרבית האנשים נוטים להזניח את הטיפול בשיניים שלהם.

הזמן, הכסף, החשש מכאב וסיבות אחרות הן מה שמונע מאנשים לגשת לרופא השיניים שלהם ולטפל מה שזקוק לטיפול.

עם זאת, דחייה של טיפולי שיניים הכרחיים טומנת בחובה סכנה גדולה מהדרדרות של בריאות הפה ושל נזק גדול יותר בהמשך, שהטיפול פה ייגבה זמן, כסף וכאב גדול יותר.

בפסקאות הקרובות נבחן מהם טיפולי השיניים שכדאי מאוד שתעשו לפני שהעניינים מדרדרים.

 

סתימות

סתימות בשיניים משמשות לטיפול בשיניים בהן יש חורים או עששת. הן גם יכולות לשמש במצבים בהם יש שבר בשן שדרוש השלמה. כאשר מטופל מתלונן על כאבי שיניים, הדבר הראשון שרופא שיניים מקצועי עושה הוא לבדוק אם יש חורים וסדקים. רופאי השיניים עושים זאת על ידי בדיקה ויזואלית של השן וסריקה של השן בקרני רנטגן. אם רופא שיניים מוצא שן שזקוקה למילוי, הוא בדרך כלל יעשה זאת באמצעות סתימה. הרופא משתמש במקדחה דנטלית קטנה כדי להסיר את כל הרקמה שנרקבה. לאחר מכן ינקה את החור לפני איטום השן בסתימה דנטלית. המטופל יידרש לבחור בין סתימה מחומר לבן ובין סתימה מחומר אחר שיהיה בולט יותר לעין. מכיוון שמדובר בטיפול פשוט שרוב רובם של האנשים נדרשים לו בימי חייהם, סתימות הן הטיפול ההכרחי ביותר לשיניים.

 

כתרים

כתרים דנטליים משמשים לתיקון שיניים שנפגעו קשות עקב ריקבון או פציעה. כתרים זו פחות או יותר הפרקטיקה היחידה להצלת שיניים שניזוקו קשה מעקירה. הכתרים יכולים לשמש גם תיקון פגמים קוסמטיים. בדרך כלל נדרשות שתי פגישות להשלמת ההליך, מכיוון שהכתרים צריכים להיעשות במעבדת שיניים. עם זאת, ישנם רופאים המסוגלים לעשות זאת ביום אחד בלבד מפני שהם מכינים את הכתר בעצמם.

 

יישור שיניים

ישנם רבים הנדרשים בימי חייהם ליישור השיניים. בין אם בשל מבנה שיניים בעייתי ובין אם בשל הזנחת השיניים בשלב הצמיחה שלהן, לעיתים מבנה השיניים עקום ודרוש יישור. פלטה משמשת למקם את השיניים באופן שהופך אותן לאסתטיות יותר וקלות יותר לניקוי. זה מקל גם על מנשך בעייתי שעלול להקשות על אכילה ועל דיבור. טיפול זה מקובל בעיקר בקרב אנשים צעירים מתחת לגיל 18.

 

כבר אין מה לפחד

בעבר, רופא השיניים נתפש כמעיין "שוטר רע" ממנו יש לחשוש וכי כל מגע איתו כרוך בכאב רב ובסבל. זה ממש לא המצב היום. הודות לחומרי הרדמה, ליכולת של רופאים להנגיש למטופלים את הטיפול, ולשיפור משמעותי בטכניקות בהם משמשים לביצוע טיפולי שיניים, המטופל יכול להיות רגוע בידיעה שלא משנה מה תהיה בעיית השיניים שלו, רופא השיניים שלו יוכל לטפל בה מבלי לגרום לו לסבל רב ובעלויות סבירות המתאימות לכל כיס. לכן, עדיף שלא תזניחו את השיניים שלכם, תבצעו מעקבים תקופתיים ותשמרו על צחצוח מתמיד.

איפול רפואי

 

באותו נושא
שתלים
מה חדש בתחום השתלות השיניים?

למרות השיפורים המשמעותיים בעולם רפואת השיניים, עדיין ישנם מי שסובלים מאובדן שיניים – בעיקר עקב עששת, מחלות חניכיים או פציעות. במשך שנים אפשרויות הטיפול היחידות

קרא עוד »