חיפוש

מהם 6 הדברים שצריכים להדליק נורה אדומה על איכות טיפול רפואית

טיפול רפואי יכול להיות מגוון מאוד. טיפול תרופתי, טיפול כירורגי, ניתוחים שונים, פיזיותרפיה, טכנולוגיות חדשות ועוד – כמות הטיפולים הרפואיים שקיימים כיום היא עצומה. למרות שישנם כל כך הרבה טיפולים רפואיים, עדיין יש מצבים בהם המטופל לא מצליח להפיק תועלת מהטיפול ולשפר את מצבו הבריאותי.

איכות הטיפול הרפואי חשובה מאוד ומשפיעה מאוד על כך. במאמר הבא נסקור את 6 הדברים שצריכים להדליק נורה אדומה על איכות הטיפול הרפואי.

 

נזק לאחר טיפול רפואי

לכל טיפול רפואי יש את המטרה שלו. טיפול רפואי מסוים אמור לרפא את המחלה ממנה אתם סובלים, טיפול רפואי אחר אמור לשקם עצם או שריר בגוף שלכם, כשטיפול רפואי שלישי אמור בכלל לאפשר לכם להנות מאיכות חיים גבוהה יותר.

בכל אופן, טיפול רפואי לא אמור לגרום לדבר אחד שמובן מאליו – נזק. אם נגרם לכם נזק לאחר טיפול רפואי, הדבר מעיד על איכות ירודה של הטיפול הרפואי. למעשה, זה עשוי להעיד גם על מקרים של רשלנות רפואית, עליה ניתן להגיש תביעת פיצויים. קראו עוד על כך באתר https://www.df-law.co.il.

 

התנהגות מחשידה של הצוות הרפואי

סיימתם הליך טיפולי כלשהו? כדאי לשים לב להתנהגות של הצוות הרפואי. לאחר טיפולים בהרדמה מלאה למשל, בה המטופל אינו מודע כלל לסביבה שלו, התנהגות מחשידה של הצוות הרפואי עשויה להעיד על בעיות שהתרחשו במהלך הטיפול הרפואי עצמו.

 

כישלון הטיפול הרפואי

כפי שציינו מקודם, לכל טיפול רפואי יש מטרה מוגדרת מראש. ישנם טיפולים רפואיים מסובכים יותר ומסובכים פחות. לפי קושי הטיפול ניתן להעריך את סיכויי ההצלחה שלו. לכן, אם אתם עוברים טיפול מסוים עם סיכויי הצלחה שנחשבים לגבוהים, אך הטיפול הרפואי נכשל, ייתכן שזה נובע מאיכות ירודה של הטיפול שקיבלתם.

 

זיהומים מאוחרים

עברתם טיפול רפואי והכל נראה טוב ויפה? כדאי לכם לחכות כמה ימים. ישנם טיפולים רפואיים, בעיקר אלו שמבוצעים בצורה פולשנית, כמו ניתוחים, שאתם עשויים ללקות בזיהומים לאחר שהם מתקיימים. זיהום שקורה לכם לאחר ניתוח מעיד לרוב על חיטוי ירוד של המקום בו עברתם את הטיפול, או של אנשי הצוות שטיפלו בכם.

 

חזרה של התופעה הרפואית ממנה סבלתם

טיפולים רפואיים מסוימים יכולים להעלים לגמרי את התופעה הרפואית ממנה סבלתם. שיקום לאחר פציעה למשל, אמור במקרים רבים להחזיר את האיבר שנפגע לתפקוד המקורי שלו. אם לאחר סיום הטיפול האיבר חוזר לתפקוד לקוי, ייתכן שהטיפול היה לא איכותי ולא יעיל.

 

תסמינים חדשים

עברתם טיפול רפואי כלשהו ולאחר מכן התחלתם לחוש בתסמינים חדשים? אם התסמינים הללו לא הופיעו בעבר, יכול להיות שמדובר במחלה חדשה שאינה קשורה למחלה ממנה סבלתם, אך ייתכן שזוהי גם החמרה של המחלה הקודמת שנגרמה עקב טיפול לא איכותי.

טיפול רפואי

באותו נושא