חיפוש

5 צמחי מרפה שיעזרו נגד חרדה

מהי חרדה?

חרדה היא מצב פסיכולוגי בו חש אדם אי שקט נפשי ופיזי בעקבות מחשבות שמשהו רע עתיד להתרחש. החרדה מתאפיינת בתחושות פיזיות שונות כמו נשימה מהירה, הזעת יתר, דופק מהיר מהרגיל, סחרחורת, רעד בגוף וגם במתח נפשי, חששות, דאגות ופחד.

כיום ניתן להיתקל במצבי חרדה כמעט בכל מקום: במקום העבודה בעקבות לחץ ודאגות, חרדה לאנשים הקרובים אלייך, בלימודים בעקבות מבחנים קרובים והפחד מכישלון ואפילו ממצבים פשוטים או מורכבים יותר בחיים שלנו.

מחלת נפש

איך ניתן לטפל בחרדה?

ישנן דרכים רבות לטיפול בחרדה, החל מביצוע תרגילי נשימות, טיפול פסיכולוגי קבוע בהתאם לרמת וכמות החרדות, ביצוע מדיטציה לחרדות ואפילו שילוב של הצומח בסביבה שלנו. למשל, הצבה של פרחים בבית באזור בו נבלה את מרבית היום שלנו יקל על הרמת החרדה שלנו. לכן מומלץ להזמין משלוחי פרחים עד הבית באמצעות משלוחי פרחים בבני ברק והסביבה או באזור מגוריכם.

בנוסף, קיימים גם מספר טיפולים טבעיים הכוללים צמחי מרפא לחרדה וחומרים טבעיים נוספים.

5 צמחי מרפא לחרדה

  1. צמח הקמומיל – אם יש לכם רגע מטלטל, כוס תה עם צמח קמומיל עשויה לעזור להרגיע אתכם. חלק מהתרכובות בקמומיל משפיעות על המוח שלנו כמו ואליום. ניתן לקחת קמומיל כתוסף, יחד עם פרחי קמומיל מיובשים.
  2. תה ירוק (תיאנין) – מחקרים מראים כי חומצת האמינו הנקראת L-theanine בתה הירוק עוזרת לרסן את קצב הדופק ולחץ הדם, וכמה מחקרים מצאו שהוא מפחית חרדה. ניתן להשיג כל כך הרבה תיאנין מתה ירוק, 5 כוסות ביום היא המלצה טובה עבור אלו הסובלים מחרדה.
  3. כשות / כשתונית – כן, זה בבירה, אבל לא תשיג את היתרונות המרגיעים של כשות העשב המר מחליטה. תרכובת הרגעה בכשות היא שמן נדיף, כך ניתן לקבל אותו בתמציות. כשות משמשות לרוב כתרופת הרגעה, לטיפול בבעיות שינה ולטיפול עם עשב אחר,
  4. ולריאן רפואי – מכיל תרכובות הרגעה ומקומות רבים בעולם משתמשים בו כטיפול בבעיות שינה. ריחו של הולריאן אינו נעים, כך שרוב האנשים לוקחים את זה כקפסולה או תמיסות, ולא בתה. מומלץ לקחת אותו בערב ולא לפני שיוצאים מהבית. ולריאן משולב לעתים קרובות עם עשבי מרפא אחרים כמו כשות, קמומיל, ולימון.
  5. מזור לימון – שימש לפחות מאז ימי הביניים להפחתת לחץ וחרדה, ועזרה בשינה. למרות שזה בדרך כלל בטוח, ישנם מחקרים מסוימים שמצאו כי כמות גדולה יכולה לגרום לכם לחרדה רבה יותר. אז מומלץ לעקוב אחר ההוראות ולהתחיל עם מנה קטנה. המוזר לימון נמכר כתה, כמוסה ותמרה ולעיתים קרובות משולב עשבי תיבול מרגיעים אחרים כמו כשות, קמומיל ולריאן.
באותו נושא