חיפוש

4 יתרונות בריאותיים ליישור שיניים!

יישור שיניים הא אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר, בעיקר בקרב צעירים. מדובר על טיפול שהמטרה שלו היא קודם כל אסתטית, והוא נועד ליישר את השיניים במקרה והצמיחה שלהם אינה תקנית. את יישור השיניים מבצעים במרפאת שיניים עם התמחות באורתודנטיה, אולם חשוב לדעת שיש לו מספר יתרונות בריאותיים שלא קשורים לפן האסתטי שלו. 

 

יישור שיניים

יישור שיניים הוא טיפול שאנחנו יכולים לחשוב שנועד רק לצורך אסתטי. כמובן, יש מן האמת בטענה הזו, ובדרך כלל המניע הראשוני ליישור שיניים הוא באמת נראות בלבד, אולם חשוב להכיר מספר יתרונות בריאותיים שיש לו. מרפאת שיניים בירושלים מאפשרת לכם לקבל טיפולי שיניים לרבות כאלו שמוגדרים בתור אורתודונטיה, כך שאם אתם זקוקים ליישור שיניים יש לכם מקום.

שיניים

מניעת עששת

היתרון הראשון של יישור שיניים הוא ביכולת שלו למנוע עששת. עששת היא אחת ממחלות השיניים המפורסמות ביותר, ובטווח הרחוק היא עלולה לגרום להרס מוחלט של השן. בקרב מי שלא ביצעו יישור שיניים, העששת עלולה להתפשט בצורה מהירה יותר, בשל המבנה הצפוף של השן. מנגד, אם השיניים שלכם מיושרות, לעששת ייקח זמן לעבור בין השיניים.

 

ניקוי קל יותר של השיניים

הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאות השן היא להקפיד על ניקוי קבוע שלה. יש מי שמנקים את השיניים בצורה קבועה ועדיין לא מצליחים לשמור על הבריאות שלהן, ובמקרים רבים הגורם לכך הוא שיניים לא מיושרות. שיניים לא מיושרות קשות יותר לניקוי, במיוחד כאשר יש נקודות בשן שאליהן לא ניתן להגיע עם מברשת. יישור שיניים יפתור לכם את הבעיה הזו וישמור על השיניים שלכם.

 

בריאות הפה והלסת

התפקיד העיקרי של השיניים הוא לסייע לנו בלעיסת מזון, אולם הפה הוא גם פתח הנשימה העיקרי שלנו. כדי לשמור על בריאות הפה, על נשימה נכונה ועל בריאות החניכיים, השיניים שלכן צריכות להיות בצורה מסוימת. חריגה מהצורה הזו עלולה לפגוע בבריאות הכללית של הפה, הלסת והחניכיים.

 

ביצוע טיפולי שיניים בעתיד

השיניים שלנו עם הזמן הולכות ונעשות פחות טובות. בגיל מבוגר, יש מי שזקוקים למספר רב של טיפולי שיניים. הרפואה כיום מספיק מתקדמת כדי להעניק טיפולי שיניים איכותיים, אולם כדי שתוכלו לבצע בעתיד טיפולי שיניים בצורה פשוטה, כדי ליישר אותן כבר היום. יישור שיניים הוא משהו שאפשר לבצע בצורה טובה בגיל מוקדם, ולכן לטובת העתיד כדי לבצע אותו כמה שיותר מהר.

 

לסיכום

יישור שיניים הוא אחת הפעולות הכי נפוצות בתחום האורתודנטיה. למרות שמדובר על פעולה אסתטית, יש לה כמה יתרונות בריאותיים שחשוב להכיר. היתרון הראשון הוא מניעה של עששת, שעלולה להתפשט בצורה קלה במקרה שבו השיניים לא צמחו בצורה טובה. בנוסף, ניקוי השיניים הוא דבר שקל יותר לבצע כאשר הן ישרות. בנוסף, ליישור יש השפעה על בריאות הפה והלסת.

שיניים

באותו נושא