חיפוש

כיצד לנהל משא ומתן עם חברות ביטוח לאחר תאונת דרכים

אנשים שהיו מעורבים בעבר בתאונת דרכים, יוכלו להעיד שמדובר בחוויה טראומתית שגורמת לפגיעות פיזיות ונפשיות בעוצמות שונות. לצד המצוקה הזו, מתווסף לעיתים קושי נוסף שבא לידי ביטוי מצד חברת הביטוח. שכן, זו עשויה להתנער מאחריות ולא להעביר למבוטחים את הפיצויים המגיעים להם בהתאם לקבוע בחוק. יצאנו לבדוק את הנושא מקרוב, כדי להבין איך ניתן להתמודד עם המצב במטרה לנהל משא ומתן מקצועי. הישארו כאן ותגלו את כל הפרטים הדרושים לכם.

 

הקדמה – תכירו את המורכבות

נפתח את המדריך בהסבר קצר שיציג בפניכם את המורכבות שבאה לידי ביטוי מול חברות הביטוח. אלה צריכות להעניק לכם כיסוי חיוני, אך לעיתים הן נמנעות מלעשות כך. שכן, הן מעדיפות למזער את התשלומים, במטרה לשמור על הכיס שלהן. תרחיש זה מתגלה לא פעם לנפגעי תאונת דרכים שנמצאים בעמדת נחיתות. חשוב להכיר בעובדה זו, כדי שתוכלו להכין את עצמכם לקראת ההליך הסבוך והממושך שיוביל לניהול משא ומתן מול נציגי החברה.

 

השלב הראשון: תבצעו הכנה מוקדמת

הגיע הזמן לצאת לדרך. זו העת לקרוא תחילה באופן מעמיק את חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולאחר מכן, ליישם את ההכנות הבאות שיגדילו את הסיכויים שלכם לצאת עם התוצאה הדרושה:

  • תתעדו את המאורע ככל הניתן: עליכם לתעד את זירת האירוע באמצעות תמונות וסרטונים. כדאי לצלם כמה שיותר תמונות של כלי הרכב שנפגעו, תנאי דרך ועוד. שכן, אלה יסייעו בהוכחת חומרת התאונה
  • אספו ראיות: תכינו מראש את הדו"ח שניתן מהמשטרה, עדויות ועוד
  • תעריכו נזקים: ניתן לפנות למומחים בתחום שימסרו לידיכם טופס שיציג את עלות התיקון

כיצד לנהל משא ומתן עם חברות ביטוח לאחר תאונת דרכים

השלב השני: צאו לדרך – תיישמו את 5 הכללים

כעת אתם יכולים להתחיל במשא ומתן, תוך יישום של הכללים הבאים:

  1. היו אדיבים, שמרו על קור רוח ככל הניתן
  2. הסבירו אודות התביעה באופן ברור, תוך הצגת  המסמכים, הראיות וסכום הפיצויים המבוקש
  3. היו קשובים לעמדותיה של חברת הביטוח
  4. נמקו את עמדתכם
  5. הציעו פשרות בעת הצורך

 

טיפ שיקל עליכם: פנו לעורך דין

ניהול משא ומתן מול גורם חזק כמו חברת ביטוח זה לא משחק ילדים. כידוע, יש אנשים שלא מסוגלים ליישם אותו באופן מיטבי (מתוך חוסר היכרות עם התחום). זו ההזדמנות לגלות שהם לא צריכים להתמודד עם ההליך המורכב בגפם. שכן, יש באפשרותם להסתייע בשירותיו של עורך דין מוסמך שיישם את השלבים שהוצגו לעיל על הצד הטוב ביותר.

 

השורה התחתונה

חברות הביטוח מתנערות לעיתים מאחריות, לאחר שמבוטחיהם לקחו חלק בתאונות דרכים. מי שחוו את התרחיש מקרוב, צריכים לפנות לעורך דין מקצועי שילווה אותם לאורך הדרך, במטרה להבטיח את קבלת הפיצויים המגיעים להם בהתאם לפרטים שמופיעים בתנאי הפוליסה.

חברות ביטוח לאחר תאונת דרכים

באותו נושא