חיפוש

סיבות לביצוע השתלת שיניים

במשך שנים רבות רבים מאיתנו לקחנו את שינינו הבריאות והחזקות כדבר מובן מאליו למשל בעת אינטראקציות מחויכות עם בני משפחה אוהבים וקולגות בעבודה, בעת אכילה של מאכלים קשים או שתייה של משקאות קרים ומרעננים.

אם לאחרונה התחלתם לסבול מהתדרדרות במצב השיניים שלכם אתם בוודאי יודעים ששיניים בריאות זה לא עניין של מה בכך.

החדשות הטובות הן שאם מצב השיניים שלכם מטריד אותכם יש מה לעשות.

המדריך הבא יסביר לכם באילו מצבים השתלות שיניים עשויות לשפר מצבכם.

 

השתלות שיניים – במה מדובר למעשה?

במקרים מסוימים, התדרדרות מצבה של שן פגועה או נזק בחניכיים עלול להוביל למצב בה שהשן תנשור או שרופא השיניים יבצע עקירה יזומה. שיניים חסרות הן תופעה נפוצה למדי והפתרון הטוב ביותר מבחינה תפקודית ואסתטית הקיים כיום בעולם רפואת השיניים כדי להתמודד עם מצב זה הוא שימוש בשתלים דנטליים.

שתל דנטלי הוא למעשה מעין בורג העשוי ממתכת טיטניום המוחדר אל הלסת של המטופל. אל הבורג הזה למעשה מחברים שיניים מלאכותיות. פתרון זה, בניגוד לשיניים תותבות, הוא פתרון חזק ועמיד ולמעשה התפקוד עם שתל דנטלי דומה מאוד לתפקוד עם שיניים רגילות.

 

סיבות פרקטיות שבגינן נהוג לבצע השתלות שיניים

נשירת שיניים בדרך כלל מתקשרת אצל רובנו לתקופת הילדות המאוחרת, בה שיני החלב נושרות ומפנות את מקומן לשיניים הקבועות שלנו. עם זאת נשירת שיניים עשויה להתרחש גם אצל מבוגרים, לרוב ממחלה או מהיגיינת פה בעייתית. במידה וחסרה לכם שן, החלפת השן החסרה בשן מלאכותית באמצעות שתל דנטלי היא אפשרות מומלצת, במיוחד כשמדובר בשיניים שחסרונן מקשה על פעולת האכילה או על דיבור.

במקרים מסוימים, הנזק שנגרם לשן מסוימת בשל הצטברות פלאק, ריקבון, בעיות בחניכיים, פגיעה בשל חבלה חיצונית ועוד, אינו מאפשר לשקם את השן הפגועה. במקרים שכאלה רופא השיניים יבצע עקירה של השן הפגועה שכן חוסר טיפול בשן שכזאת עלול לגרום נזק נוסף. גם במקרה זה השיקול האם להחליף את השן שהוסרה בשתל תלוי בין היתר בחוסר הנוחות שתגרם למטופל בעקבות הסרתה של השן.

 

סיבות אסתטיות שבגינן מומלץ לשקול לבצע השתלת שיניים

שן חסרה לא בהכרח תקשה על היכולת שלכם לדבר או לאכול. עם זאת, יש אנשים אשר יבקשו לעשות השתלות שיניים על אף שהשן החסרה לא פגעה בתפקוד שלהם כלל. הסיבה לכך היא ששיניים הן חלק מהותי בתקשורת האנושית. מעבר לכך שחיוך  נדבך מרכזי בכל אינטראקציה בין אישית, לשיניים תפקיד סוציאלי שכן אנשים מסיקים מסקנות לגבי גילו, בריאותו ואפילו מצבו הפיננסי של אדם בהתבסס על מצב השיניים שלו.

השתלת שיניים הן פתרון מצוין אפוא, הן מסיבות פרקטיות הקשורות ביכולת האכילה והדיבור והן מסיבות חברתיות ואסתטיות. לפיכך, אם לרוע המזל איבדתם את חלק מהשיניים שלכם אל תחששו, פנו לקבל יעוץ מקצועי אודות השתלות שיניים.

 

רופא מומחה

באותו נושא