חיפוש

7 סיבות לשימוש בחיתולים למבוגרים

שימוש בחיתולים למניעת בריחות שתן עבור בני הגיל השלישי הינו דבר שכבר ממזמן אינו מילה גסה.

כיום, העולם הסיעודי מעודד יותר ויותר שימוש בחיתולים למבוגרים עבור אלו הסובלים מבריחות שתן, וכן אנשים המתקשים להגיע בכוחות עצמם לשירותים.

בעקבות המגוון הרחב שלהם ונוחות השימוש בהם, חיתולים למבוגרים הפכו לפתרון הנפוץ והפופולרי ביותר לבעיות אלו, שכן בריחת שתן וצורך להחליף בגדים מסב הרבה יותר אי

נוחות מאשר החלפה של חיתול.

בכתבה הבאה, נפרט כמה מהסיבות הנפוצות ביותר לשימוש בחיתולים למבוגרים.

שימוש וקנייה של חיתולים למבוגרים כבר ממזמן נחשב לעניין שבשגרה אצל אנשים הסובלים מקושי בהליכה לשירותים, בריחות ודליפות שתן וסיבות נוספות הגורמות לאי נוחות רבה. לבישת חיתולים אמנם עלולה להצטייר תחילה כמשהו מביך או ילדותי, אך אין ספק שהשימוש בהם גורם לעלייה משמעותית ברמת החיים של אלו שצריכים אותם.

 

הפתרון המושלם לבריחות שתן

בריחות ודליפות של שתן וצואה גורמות לחוסר נוחות רב אצל אלו הסובלים מהבעיה. בגיל השלישי, בו בעיות מסוג זה נעשות נפוצות יותר ויותר, בריחות שתן אף מצריכות החלפה של בגדים ומצעים המגבירים את אי הנוחות ואף עשויים לגרור בעיות בריאותיות והיגייניות. שימוש בחיתולים למבוגרים, אם כך, מנצל את יכולת הספיגה הגבוהה של החיתולים ומקל משמעותית על הבעיות הנגרמות מבריחות ודליפות שתן.

 

מקל על ההליכה לשירותים

גם אם לא קיימת בעיה של בריחות שתן, מבוגרים רבים נתקלים בקושי רב כאשר הם צריכים להביא את עצמם להשתמש בשירותים בכוחות עצמם – במיוחד אם ההגעה לשירותים מצריכה עליה או ירידה במדרגות. שימוש בחיתולים למבוגרים למעשה מנטרל בעיות מסוג זה, כיוון שמעתה יוכלו לעשות את צרכיהם מבלי להצטרך לקום ממקומם.

 

מושלם עבור מצבים של מחסור בכוח אדם

במצבים בהם יש צורך בסיעוד של האדם המבוגר לטובת טיפול בצרכים והגעה לשירותים, חוסר בכוח אדם סיעודי עלול להיות לא נעים בעליל. שימוש בחיתולי מבוגרים הינו פיתרון מושלם עבור בעיות מסוג זה.

 

ניטרול ריחות

כידוע, הצרכים שלנו לא מתאפיינים בריח נעים במיוחד. כיום, חיתולים למבוגרים מתאפיינים בכושר ספיגה גבוה ויכולת ניטרול ריחות שהופכת את החוויה להרבה יותר נעימה.

 

קלים להחלפה

חיתולים סופגים למבוגרים הינם קלים במיוחד להחלפה, ולעיתים רבות אף אינם מצריכים עזרה של אדם נוסף בעת ההחלפה. מה שבטוח, להחליף חיתול הינו תהליך פשוט ומהיר בהרבה מהחלפה של סט בגדים שלם ומצעים.

 

נוחות לפני הכל

כיום, חיתולים למבוגרים מיוצרים כך שהאדם הלובש אותם ירגיש אותם כמה שפחות. טכנולוגיות חדשניות עוזרות ליצרני החיתולים למבוגרים לייצר את החיתולים הנוחים ביותר המספקים אף ריפוד והגנה על איזור האגן והחלציים, ומותאים לישיבה ושכיבה ממושכת.

 

הגנה על איזור האגן ומניעת פצעי לחץ

כפי שציינו בסעיף הקודם, חיתולי המבוגרים כיום בנויים כך שיוכלו לספק הגנה מרבית מפני פצעי לחץ ונזקים הנגרמים לאזור האגן כתוצאה מישיבה ו/או שכיבה ממושכת.

 

חיתול משומש

באותו נושא