חיפוש

3 תרגילים מומלצים לכאבי גב

פעמים רבות בחיינו אנו סובלים מכאבי גב שמהווים לנו מטרד, מקשים עלינו לבצע פעולות פשוטות ומעכירים את מצב הרוח שלנו.

כאבי גב מהווים תופעה שכיחה שמגיעה כתוצאה מסיבות שונות כגון: מחסור בפעילות ספורטיבית, הרמת משאות כבדים, ביצוע פעילות אינטנסיבית במיוחד, יציבה לא נכונה ועוד.

קיימים פתרונות רבים שמסייעים עבור טיפול בכאבי גב. ישנה חשיבות רבה לטיפול בכאבים משום שאם מתעלמים מהכאב ולא מטפלים בו המצב עלול להחמיר ולהידרדר. לפיכך אם אתם חווים כאבי גב עליכם להשתמש באופן מיידי באחד מהפתרונות והטיפולים. במאמר זה נפרט על 3 תרגילים שיסייעו לטיפול בכאבי הגב השונים, יקלו על הכאב בצורה משמעותית וישפרו את מצב הרוח שלכם.

 

תרגיל ראשון: ריכוך הגב

על מנת להקל על כאבי גב תחתון, יש לרכך את הגב בעזרת תרגילים שימתחו וירככו אותו בהדרגתיות. עליכם לשכב על מזרון, לכופף את הברכיים שלכם אל כיוון החזה ולהחזיק אותם בעזרת הידיים שלכם. בתנוחה זו, התנדנדו בעדינות ובזהירות מצד לצד. במהלך ההתנדנדות עליכם לוודא שהשרירים לא יתכווצו ולכן בצעו את התנועה ברכות בלי להפעיל לחץ. לאחר מספר דקות ניתן לשנות את כיוון הנדנוד מנדנוד לצדדים לנדנוד מלמטה למעלה ולהיפך.

לאחר מספר דקות ניתן לשנות את האחיזה, להביא את הידיים אל כפות הרגליים וללחוץ על השוקיים בעזרת המרפקים. אחיזה זו תסייע ותקל על הכאב בצורה יותר קלה, מהירה ואפקטיבית.

 

תרגיל שני: חיזוק הגב בעמידת שש

על מנת להקל על הכאב ולמתוח את הגב עמדו עמידת שש, ותתחילו לקרב ולהרחיק את השכמות בעזרת קיעור וקימור של הגב. בנוסף, הרימו רגל אחת ואת היד הנגדית לה והקפידו על יציבה נכונה וגב ישר. בצעו את התרגיל באיטיות ובמתינות, שלבו נשימות עמוקות והקפידו על מנח נכון עם גב ישר וידיים שמונחות בצורה מקבילה לכתפיים.

התרגיל יסייע לכאב גב תחתון, כאב גב עליון, חיזוק היציבה והפחתת הלחץ על הגב.

 

תרגיל שלישי: ביצוע סקווטים צמוד לקיר

עמדו במרחק מסוים מקיר ישר וחלק. כופפו את הברכיים עד שתגיעו למנח שבו הגב שלכם יהיה צמוד לקיר. ישרו את גבכם והישענו על הקיר. הישארו בתנוחה זו עד שתתחילו להרגיש כאבים ברגליים ואז התרוממו וחזרו למצב ההתחלתי. בצעו תרגיל זה מספר פעמים.

יש להקפיד על גב ישר במהלך כל התהליך, לנשום נשימות עמוקות וקצובות, לבצע את התרגיל בהדרגתיות ולא עד גבול קצה היכולת.

סובלים מכאבי גב תחתון? סובלים מכאבי גב עליון? מעוניינים לטפל בכאבים ולשפר את האחיזה שלכם? בצעו את אחד מהתרגילים המצוינים לעיל, הקפידו על ביצוע נכון על פי ההוראות והדגשים והקלו על הגב ועל הכאבים. ניתן לבצע עוד מגוון תרגילים ומתיחות שונות על מנת להקל על הכאב ולהרפות על הגב.

 

עמוד שידרה

באותו נושא