חיפוש

מה זה מיינדפולנס ואיך מתרגלים בצורה נכונה?

עומס החיים בעידן המודרני, גורם לרבים מאתנו לפנות למדיטציית מיינדפולנס, במטרה להגיע לשקט נפשי וחיים מאוזנים.

מזה מיינדפולנס ואיך מתרגלים בצורה נכונה? בואו נתחיל.

 

מה זה מיינדפולנס?

מיינדפולנס הינה יכולת טבעית אשר קיימת אצל כל אחד ואחת מאתנו. כלומר, כולנו בעלי יכולת  להתרכז ולהתמקד, ברגע הנוכחי בחיינו. מדובר באימון של מיקוד וריכוז למוח שלנו, אשר מביאים לשיפור יכולות המיקוד והריכוז.

מטרתה של שיטת מיינדפולנס, היא הפנייה של תשומת הלב לרגע הנוכחי. הכוונה זו מאפשרת קליטה של מידע חדש. מדובר במסע ותהליך אישי, אשר כל צעד בו, אשר ישפר את איכות חייכם.

 

תרגול נכון של מיינדפולנס

אנשים רבים שאינם בקיאים, סבורים כי מדובר בתרגול המצריך שליטה מסוימת או זמן פנוי. כמו כן, רבים מדמיינים כי מדובר בתנוחות כאלו והאחרות.

אך אם אתם מעוניינים לדעת מה זה מיינדפולנס באמת, מדובר בשיטת אימון מוחי. מדיטציית מיינדפולנס, היא התחברות לתודעה ולקשיבות העצמית שלנו, ואינה מצריכה אביזרים.

 

יתרונות תרגול המיינדפולנס

תרגול מיינדפולנס בהתמדה, משפר את הנוכחות שלנו בחיינו, ומגביר את הריכוז והמיקוד. מסייע להגעה לאיזון ולחיים שלווים, וכן מסייעת להתמודדות עם מקרי חרדה ודיכאון.

בנוסף, תרגול השיטה, משפר שאת איכות השינה, מסייע בעמידה מול אכילה רגשית, וכן מסייע בהפחתה של כאבים כרוניים.

 

מה התרגול מצריך?

על מנת לתרגל באופן נכון, ולהתקדם, ישנן מספר דגשים עליהם יש לעמוד.

  • סבלנות – כמו כל למידה של מיומנות חדשה, גם למידת המיינדפולנס מצריכה סבלנות.
  • סקרנות – על מנת להתמסר לתהליך באופן מלא, עלינו להגיע סקרנים ומלאי עניין.
  • שחרור – על מנת לתרגל את מוחנו לפי שיטה זו, עלינו לשחרר את עומסי חיינו, העבודה, הלימודים וכו', ולא לנסות לשלוט בהכל בו זמנית.

 

שלבים בתרגול מיינדפולנס

השלב ראשון הוא סביבה מתאימה. כאשר אתם מתרגלים מתחילים, נסו למצו מקום מעט שקט. שבו באופן שנוח לכם. השלב שני , הוא שלב הפניית הקשב, דורש להפנות את הקשב שלכם לחוויה מוחשית.

שלב שלישי, מחשבות. הדעת והמחשבות שלנו תמיד יוסחו. נסו למקד את הקשב כאשר הוא עובר להתמקדות בהסחה אחרת. השלב רביעי והאחרון הוא שלב הזמן. החלו בתרגול של כ – 3 דקות. לאט לאט, התקדמו למשך זמן ארוך יותר.

בשורה התחתונה, תרגול שאינו עולה על כ – 10 דקות כל יום בהתמדה, יוביל לחיים חדשים, טובים ואיכותיים יותר.

 

שקיעה

באותו נושא