חיפוש

באיזה מקרים יש לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש?

כאשר אנחנו הולכים לקבל טיפול רפואי אנו צריכים להבין בדיוק מה הטיפול כולל בכדי שנחליט האם לעשותו או לא.

ניקח את המקרה הקיצוני שנקווה שלעולם לא יקרה לכם של טיפולים בסרטן. אם אנו חולים בכך אנו חייבים להבין בדיוק מה כוללים הטיפולים.

אך לא צריך לקחת את המקרה הקיצוני ביותר בכדי להבין שזה חשוב לדעת מה הטיפולים כוללים.

כך לדוגמא אנו צריכים להסתכל על טיפולי שיניים ולהבין בדיוק מה הם כוללים.

על כן עולה השאלה באיזה מקרים יש לבצע טיפול שיניים עם הרדמה או טשטוש? אם כן בטיפולים רבים יש צורך לבצע הרדמה כמו למשל בעקירה או בטיפולי שורש.

כמובן שאפשר תמיד לשאול את הרופא האם יש צורך בהרדמה והוא ייתן לכם מענה מהיר לנושא זה ויסביר לכם בדיוק מה כולל הטיפול שאת עומדים לעבור.

 

האם כל רופא יכול לבצע הרדמה?

אין ספק כי הרדמה היא לא דבר נעים, אין גם ספק כי היא יכולה להיות מסוכנת אם היא לא נעשית על ידי מומחים בתחום. על רקע זה אנו חייבים לציין כי מעטים רופאי השיניים שאינם יודעים לבצע הרדמה וזאת עקב העובדה כי הרדמה היא כלי חשוב ביותר בסט הכלים של רופאי השיניים. המון טיפולים מצריכים הרדמה ולכן הרדמה זה אחד הדברים החשובים ביותר שלומד רופא השיניים כיצד לעשות. עליכם להבין כי אם הרופא שלכם לא יודע לבצע הרדמה אזי ספק גדול אם כדאי לנו לעבוד אתו ועדיף לנו לבחור רופא אחר אשר כן יודע לבצע הרדמה ואשר זו המומחיות שלו.

 

האם אצל שיננית אנו צריכים לעבור טיפולים עם הרדמות?

אחד המקרים שבהם אנו צריכים לעבור הרדמה זה בתחום של טיפולי שיניים השתלות שיניים בהרדמה מלאה. אם כן עולה השאלה האם פרט להשתלות שיניים שמצריכות הרדמה יש צורך לבצע הרדמה גם אצל שיננית? אם כן אנו חייבים לציין כי הרדמה אצל שיננית היא לא מחויבת המציאות וכי נדיר מאוד שעושים הרדמה אצל שיננית. על רקע זה אנו חייבים לציין כי טיפול אצל שיננית הוא קריטי לבריאות השיניים שלכם ויש לו השפעה עצומה על מצב השיניים שלכם. אם אתם רוצים לשמור על השיניים שלכם בריאות אתם חייבים לבצע טיפולי שיננית לפחות פעם בחצי שנה וזה משהו שאסור לוותר עליו.

 

האם הרדמה היא כואבת?

עולה השאלה האם הרדמה היא כואבת או שמא היא רק מפחידה? אם כן אנו חייבים לציין כי הרדמה לא כואבת ואתם לא צריכים לחשוש ממנה. כמובן שככל שהרופא שלכם יהיה יותר טוב כך ההרדמה תכאב פחות ולכן גם מבחינה זו יש משמעות לשאלה באיזה רופא שיניים אנו בוחרים שיבצע את הטיפול ואת ההרדמה.

 

טיפול רפואי

באותו נושא
רפואת שיניים, טיפולים.
3 טיפולי שיניים שלא הכרתם

טיפולי שיניים המוכרים לנו הם הטיפולים הרגילים הקונבנציונליים בהם מוכרים לנו חלק מהטיפולים. כאן בכתבה נסביר את מה שחשוב לדעת לפני בחירת טיפולי שיניים וניתן

קרא עוד »
שן מתפוררת
3 טיפולי שיניים שלא הכרתם

טיפולי שיניים המוכרים לנו הם הטיפולים הרגילים הקונבנציונליים בהם מוכרים לנו חלק מהטיפולים. כאן בכתבה נסביר את מה שחשוב לדעת לפני בחירת טיפולי שיניים וניתן

קרא עוד »
שתלים
מה חדש בתחום השתלות השיניים?

למרות השיפורים המשמעותיים בעולם רפואת השיניים, עדיין ישנם מי שסובלים מאובדן שיניים – בעיקר עקב עששת, מחלות חניכיים או פציעות. במשך שנים אפשרויות הטיפול היחידות

קרא עוד »