חיפוש

3 הרגלים טובים לשיפור בריאות הנפש

בריאות הנפש משפיעה על ההתנהלות היומית של האדם מבחינת התנהגות, רגשות וחשיבה.

ישנן התמודדויות עם מצבי לחץ וחרדה, מחשבות שליליות או מכשולים שצריכים לעבור אותם.

המאמר יפרט 3 הרגלים טובים לשיפור הבריאות הנפשית.

 

1 – מישהו לדבר איתו

אנשים רבים נתקלים בסיטואציות שלא תמיד קל להתמודד איתן בחיי היום יום. לעיתים מדובר על חרדה מסוימת, יחסים מורכבים במשפחה, מחשבות שליליות, דיכאון, התמודדות עם פחדים, לחצים לא מובנים וכיוצא בזה. מכיוון שבני האדם בטבעם חברתיים ניתן למצוא חבר קרוב שאיתו אפשר לדבר לא על מנת לקבל פתרונות, אלא כדי להוציא את מה שיש על הלב. חשוב לבחור במישהו שאכפת לו מכם, מישהו קשוב ואמפטי שיכול להכיל אתכם ואת הקשיים שלכם. ביחד עם זאת, כולנו מתמודדים עם לחצים שונים ועוסקים באופן טבעי בבעיות שלנו ופחות בשל אחרים. בין היתר, לא לכולנו יש את האדם הקרוב שניתן לדבר איתו. במקרים כאלו מפגשים של אחת לשבוע או יותר על הספה אצל פסיכולוג מקצועי ומנוסה יכולים לשפר בצורה משמעותית את התחושות שלנו.

הפסיכולוג הוא אדם מיומן שהקשבה היא חלק מהמקצוע שלו. שיחות איתו יכולות להביא להערכה עצמית גבוהה יותר, חשיבה חיובית, איזון ומרגוע בתקופות מתוחות או במשברים, הפחתת מפלס הלחץ, יכולת להסתגל לשינויים, ביטחון עצמי, התגברות על מכשולים ביחסים בין בני זוג וילדים ועוד. הטיפול הקבוע מומלץ על מנת לא להתמודד לבד עם הבעיות.

 

2 – שינוי הרגלים בסיסיים

כל אדם זקוק לאוכל טוב, שינה טובה ועיסוק בפעילות גופנית. כל ההרגלים הבסיסיים הללו הם צרכים טבעיים שלא תמיד מתמלאים כראוי ולכן עלולים לגרום למתחים נפשיים. כיום ידוע לכולנו שפעילות גופנית היא הכרחית לתפקוד המוח. ההורמונים והכימיקלים המופרשים בזמן הפעילות לא רק שנותנים הרגשה טובה ורוגע, הם גם משפרים מיומנויות חשיבה שונות. מומלץ לעסוק בפעילות גופנית קבועה לפחות 3 פעמים בשבוע ובנוסף לבצע מדיטציה או יוגה שמלוות בשקט וברוגע ולכן משפיעות על הנפש של האדם.

הרגל נוסף שניתן לשנות הוא השינה. ההמלצה היא לישון בין 7-9 שעות. כאשר יש קושי להירדם או לא ישנים מספיק קשה יותר להתמודד עם קשיים, הגוף נמצא במתח והריכוז נפגע. זו הסיבה שישנם אנשים הנוטלים כדורי שינה לצורך זה בפיקוח רפואי.

ההרגל הבסיסי האחרון הוא אוכל. לא מעט מחקרים הוכיחו שתזונה בריאה ומאוזנת משפיעה על הנפש. כאשר הגוף מקבל הזנה טובה חשים רגועים ונינוחים יותר.

 

3 – סביבת עבודה מיטבית

ידוע לכולנו שעבודה משפיעה על נפש האדם. אדם שאינו עובד חש יותר בדידות, הוא יותר פנוי למחשבות שליליות וכמובן משועמם. ביחד עם זאת, סביבת העבודה גם היא משפיעה על האדם. לכן, ישנה חשיבות ליצור סביבת עבודה נעימה ולשמור על האיזון בין העבודה לבית.

 

לב

באותו נושא
כיתוב להאמין בעצמך
ממה מורכבת הערכה עצמית

הערכה עצמית מורכבת משלל גורמים. במאמר הבא נבצע סקירה מעמיקה הנוגעת להערכה עצמית, וכיצד תוכלו לשפר אותה באופן ממשי באמצעות קבלת טיפול אפקטיבי וקצר טווח.

קרא עוד »