חיפוש

3 דברים חשובים שמומלץ לעשות לפני התחלת גמילה מאלכוהול

אתם שותים כל יום כל היום? הדבר הראשון שאתם חושבים עליו בבוקר כשאתם קמים זה על כוסית האלכוהול שלכם, כדי להתחיל איתה את היום? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד.

מה שכן, זה לא באמת גורל ואתם לגמרי יכולים לעשות משהו בנידון: להיגמל בצורה מסודרת ולקבל את השליטה על חייכם בחזרה.

מה עושים לפני ואיך מגדילים את הסיכוי לצאת לחיים חדשים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

נפרדים פרידה ראשונה מהמשקה

חשוב מאוד להבין שכאשר מדברים על גמילה מאלכוהול למעשה מדברים על פרידה לא פשוטה ולכן הדבר הראשון והחשוב ביותר שצריך לעשות, הוא לתת את הדעת על הנושא הזה. פרידה מחומר מסוים, מהרגל ודרך התנהגות כלשהי זה לא דבר פשוט ולכן בהחלט צריך לעשות הכנה לקראת צעד כזה. מעטים הם האנשים שמכורים לאלכוהול או לסמים והצליחו ככה סתם, ביום אחד, פשוט להפסיק עם ההתמכרות. לכן חשוב מאוד לעבור את השלב הראשוני שבו עוברים סוג של פרידה מהמשקה, כי אין ספק שהשלב הזה משמעותי ביותר.

 

לבחור את המקום הנכון לעבור בו את התהליך

למען האמת, זה לא משנה אם אתם נגמלים היום מאלכוהול או מסמים. מה שבטוח זה שאתם לא צריכים לעשות את זה לבד. יש אפשרות לפנות היום לאינספור מרכזי גמילה טובים שעובדים בישראל, ובהחלט כדאי להשקיע בבחירת המקום הנכון מבחינתכם. הרעיון הוא לפנות אל מקום שבו תוכלו לקבל את התמיכה הדרושה לכם ולהיות בטוחים שיש מי שילווה אתכם לאורך הזמן. לכן, אם אתם יכולים לעשות מחקר קטן בנושא, זה בהחלט כדאי, כי יש משמעות אדירה לבחירת המקום שבו תעברו את התהליך.

 

הכינו את הסביבה

הרבה פעמים אחד מהקשיים המשמעותיים ביותר שאיתם נגמלים צריכים להתמודד, זה העניין של הכנת הסביבה. האנשים שסובבים אתכם רגילים לראות אתכם בדרך מסוימת, וממש כפי שאתם עומדים לעבור תהליך שישנה את חייכם, כך קורה גם עבורם. הם צריכים לקבל את השינוי שאתם עומדים לעבור, לאפשר לכם את המרחב לעבור את השינוי הזה וגם לתמוך בכם במידת הצורך. לכן חשוב לדבר על כך עם האנשים היקרים לכם, כי לא משנה מה הם חושבים על העניין והאם הם מאמינים ביכולות שלכם או לא, הם צריכים לקבל את מה שאתם עומדים לעבור.

זכרו: התמכרות זו לא רק פרידה פיזית מאותו משקה או חומר שאנחנו צורכים, שכן יש כאן הרבה מאוד רבדים רגשיים עמוקים. לכן מדובר על תהליך לא פשוט וארוך, אך מצד שני, אם תהיו נחושים בדעתכם ואם תתמידו, גם אתם, כמו הרבה אחרים, תצליחו להיגמל. אל תדחו את התהליך הזה כי חבל על כל יום שעובר ובו אתם ממשיכים לצרוך אלכוהול בכמויות גדולות.

 

גבר מחבק בקבוק

באותו נושא